Hak Sahiplerini Koruma Programı

Güvenli E-Ticaret (GET) sistemi ile kullanıcılarımıza, online alışverişi daha güvenli ve keyifli bir şekilde yapabilme imkanı sunarken hak sahiplerinin de yasal haklarının korunmasına yardımcı oluyoruz. İşte bu amaçla, Hak Sahiplerini Koruma Programı'nı oluşturduk. 

Bu program, bildirim esasına dayanarak Alışveriş Burada ile hak sahipleri arasında işbirliğine olanak sağlayacak ve site içindeki listelemelerde veya ürünlerin satışında, hak ihlaline uğrayabilecek hak sahibi kişi veya firmanın haklarının (tescilli marka, telif hakkı, patent vb.) korunmasına yardımcı olacaktır. Program sayesinde hak sahipleri, hak ihlali yaratan ürünleri, bir form aracılığıyla Alışveriş Burada'ya bildirebileceklerdir. 

Alışveriş Burada'nın güvenilir bir platform olarak kalması için gereken özeni ve hassasiyeti göstermeye devam edecek ve "Hak Sahiplerini Koruma Programı" sayesinde online alışverişinin çok daha güvenilir hale gelmesine katkıda bulunacaklardır. 


Programa Nasıl Katılacaksınız?

Alışveriş Burada, www.alisverisburada.com.tr sitesinde yer alabilecek fikri ve sınai haklara ilişkin hukuka uygun olmadığı düşünülen içeriklerin tespit edilmesi ve önlenmesi için, hak sahipleriyle işbirliği içinde hareket etmekte ve bu doğrultuda Alışveriş Burada, Hak Sahiplerini Koruma Programı'nı oluşturmuştur. 

Bu düzenlemeyle üçüncü şahısların Fikri ve Sınai haklar ile ilgii haklarının korunması amaçlanmaktadır. Bu sebeple sitede yer alan herhangi bir ürünle ilgili olarak, bu haklarının ihlal edildiği iddiasında olan hak sahiplerinin "Hak İhlali Başvuru Formu" ile hak sahipliğini kanıtlayan belgeleri Alışveriş Burada'ya ulaştırmaları ve Hak Sahiplerini Koruma Programı'na kayıt olmaları gerekmektedir. 


Alışveriş Burada'ya Başvuru ve Ürün Bildirimi Nasıl Yapılacaktır?

Sitede satışa sunulmuş herhangi bir ürünle ilgili olarak, yasal haklarının ihlal edildiği iddiasında olan hak sahiplerinin
Hak İhlali Başvuru Formunu doldurup, hak sahipliğini gösteren belgeleri de ekleyerek faks veya posta yoluyla Alışveriş Burada'ya göndermeleri gerekmektedir. 

Hak İhlali Başvuru Formunun ve yetki belgelerinin alınmasının ardından, Alışveriş Burada gerekli incelemeleri yaparak kayıt işlemini gerçekleştirecek ve ilerideki bildirimlerde kullanılmak üzere hak sahibine elektronik bir form gönderecektir. Böylece yeni bildirimler e-posta yoluyla yapılabilecektir. 

Aşağıdaki linkten, Hak İhlali Başvuru formuna ulaşabilirsiniz: 

Hak Sahiplerini Koruma Programı
Kişisel Veri Başvuru Formu

Not: Başvuru formu dosyasını açabilmeniz için, bilgisayarınızda Adobe® Reader programının kurulu olması gerekmektedir. Bu programı, Adobe web sitesinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. 

Bu süreçte kişisel verilerinizin Alışveriş Burada tarafından 6698 sayılı kanuna uygun olarak işlenmesine, aktarılmasına ve haklarınıza ilişkin bilgiye Aydınlatma Metni & Gizlilik Politikası'dan ulaşabilirsiniz.

Hak Sahibi değil misiniz?

Sitede listelenen ürünlerle ilgili hak sahibi olmayan kişiler ve/veya firmalar Hak Sahiplerini Koruma Programı'na katılamayacaklarıdır. Ancak ürünün kanuni haklarını haiz kişi ve/veya firmalar ile iletişime geçerek bu program hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bildirimde bulunmalarını sağlayabilirler.